Λύγισε η ΑΕΛ, φωνάζουν οι Κύπριοι! (vid)

Το 0-0 στη Βιέννη έδινε στην ΑΕΛ το πάνω χέρι για την πρόκριση, ωστόσο μια τραγική απόφαση του Κούτσιν  έφερε τα πάνω - κάτω κι έσπρωξε την Αούστρια στα πλέι οφ του Europa League (2-1). Η φάση που τίναξε το παιχνίδι στον αέρα, έγινε στο 26’, όταν έπειτα την πτώση του Πιρές εκτός περιοχής ο διαιτητής από το Καζακστάν είδε... πέναλτι και αποβολή του  Αϊρόσα. Το ματς διακόπηκε για 15 λεπτά, λόγω της έντασης στον αγωνιστικό χώρο. Ο Χολζχάουζερ δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και πέτυχε το 1-0. Ο Αλνταΐρ μπήκε στο ματς κι έδωσε ώθηση κι ελπίδες στην ΑΕΛ. Ετσι, στο 60ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 1-1. Οι Κύπριοι πίεσαν, αλλά είχαν δυνάμεις και ουσία. Ετσι, στις καθυστερήσεις η Αούστρια σκόραρε με τον Πέρες!

AEL Limassol 1-2 Austria Vienna Highlights UEFA... από juniorrosenfeld